HUZUR FORUM
Kurtulanlar ve iyileşenlerin yorumları
Bilgi paylaşım platforumu.

İyileşenlerin Gerçek Kullanıcı Yorumları

Blog

Makatta Siğil Tedavisi

Makatta Siğil Tedavisi Doğal Tedavisi Kurtulanlar İyileşenler

Makatta Siğil Tedavisi HPV enfeksiyonuda makatta siğilde şeklinde de bulgu verebilir. Virüsü barındıranda genital sıvıların makat bölgesindekide çatlaklara bulaşması neticesindede makat çevresinde ve hatta makatda içinde siğillere neden olabilir.

Makatta Doğal Bitkisel Siğil Tedavisi

Makatta Doğal Bitkisel Siğil Tedavisi için forum sayfalarında en çok tavsiye edilen makat siğileri için tedavi olan ve kurtulan bir çok yorumları okuyabilirsiniz. Makatta Doğal Bitkisel Siğil Tedavisi Forum Girişi 

Anal ilişki sırasında makatta meydana gelen ufak çatlaklar

Anal ilişki sırasında makattada meydana gelen ufak çatlaklar ve tahrişlerde virüsün bulaşması için uygunda ortam yaratır. Homoseksüel erkeklerde en sık bu şekilde lezyonlar izlenir.

Bütün bunlara rağmende bir kişinin makatında siğil çıkması o kişinin anal ilişkiyede girdiğinin göstergesi değildir. Anal fissür, uzun süreli kabızlık nedeni ile oluşan çatlaklara virüsün teması ile de bulaş olabilir.

Yaklaşık 50000 kadın ve erkekte yapılan Makatta Siğil Tedavisi

Yaklaşık 50000 kadında ve erkektede yapılan bir Danimarkada çalışmasında özellikle anal kansere ile ilişkisi bariz olarak gösterilmiştir.

Siğil makattakida çatlaklardanda bulaştıktan sonra hemen belirtide vermeyebilir. Bulaş olduktanda 1-6 ay sonra belirti verdiğinde de genellikle makat ve çevresinde beyaz gri renkli, saplı veya karnabahar şeklinde kabarıklıklar oluşur.

Bu siğiller makat çevresinde kaşıntı, kanama, akıntı ve ıslaklığa sebep olabilir.

Siğiller dağınık ve küçük olabildikleri gibi birbiriyle birleşip çok büyük boyutlara ulaşabilirler. Makatta yerleşen siğiller bazen basur (hemoroid) ile karıştırılabilir ve hasta tarafından ihmal edilebilir.

Makat bölgesinde siğil tespit edildiğinde Makatta Siğil Tedavisi

Makat bölgesinde siğil tespit edildiğinde bu siğillerin tedavi edilmesi ve bu siğile neden olan HPV virüsünün tipini belirlemek gerekir, zira yüksek riskli onkojenik olan virüslerle meydana gelen enfeksiyonlarda anal kanser riskinin arttığını biliyoruz.

Yaklaşık 50000 kadın ve erkekte yapılan bir Danimarka çalışmasında özellikle anal kanser ile ilişkisi bariz olarak gösterilmiştir.

Makatta siğil tek ve az ise sadece

Makatta siğil tek ve az ise sadece o bölgeyi uyuşturarak lazer ile siğili yok etmek mümkündür ancak yaygın ve kitle haline gelmiş anal siğillerde genel anestezi altında tedavi tercih edilir.

Diğer genital siğillerde olduğu gibi tekrarlama olasılığı söz konusudur. Tekrar siğil oluşursa yine aynı şekilde tedavi tekrarlanır.

Tekrarı önlemek için Makatta Siğil Tedavisi

Tekrarı önlemek için genital siğillerde olduğu gibi önlemler burada da geçerlidir. Bu önlemler siğillerin koparılmaması, kanatılmaması, makat bölgesindeki kıllara jilet ya da ağda ile epilasyon uygulanmaması, sigara içilmemesi, vücut bağışıklığının yüksek tutulmasıdır.

HPV Genital Siğil Ascus Forum ve Yorumları Girişi

Benzer Yazılar ::.