HUZUR FORUM
Kurtulanlar ve iyileşenlerin yorumları
Bilgi paylaşım platforumu.

İyileşenlerin Gerçek Kullanıcı Yorumları

Blog

Ascus Forum Girişi

Ascus Forum Girişi İyileşenler Kurtulanlar

Ascus Forum Girişi Ascus için (+ İnsan Papilloma Virüsü +) +Papilloma virüs grubundan+ bir DNA virüsüdür. Vücüdada girdiğindede değişik dokulardada deride ve mukozalarada yerleşerekde buradaki hücrelerded basit cilt lezyonlarınada (+ Ascus, Kondülomları +) ve bazı kanser türlerinede (+ Rahim ağzı, Penis kanserleri +) sebebi olur.

Ascusdan kurtulanlar iyileşenler FORUM GİRİŞİ

Ascus enfeksiyonuda, dünyadada cinsel yollada en sık bulaşanı enfeksiyondur. Son araştırmalarda da her 10 kadındanda 8 inin de hayatının bir döneminde de Ascus virüsü ile de karşılaşma riski taşıdığıda saptanmıştır.

Ascus Nasıl Bulaşır Ascus Forum Girişi

Ascus enfeksiyonunda yanlızca cinsel yollada ve ortak kullanım alanlarındanda bulaşır. Kondomda kullanımı bulaşmayıda azaltsa da tam olarakda önleyemez.

Yakın temastada sürtünmeylede bile bulaşmada mümkündür.

Bu nedenle de korunma da için en iyi yol güvenli cinseli ilişki yani risk taşıyanda yada bilinmeyen kişilerlede cinsellik de yaşamamaktır.

Ascus Tipleri Nelerdir?

Bugün Ascus nin de 200 den fazla tipinin olduğu da bilinmektedir. Bazı Ascus FORUM türleri de sıklıkla genital siğillere de sebep olurlar.

Bunların başlıcalarıda Ascus Tip 6 ve Ascus Tip 11 dir. Bu tipler de erkekte ve kadında da genital bölgelerde de karnabahar görünümünde de tek veya yaygın siğiller şeklinde de lezyonlarda yaparlar.

Bazı Ascus virüsü türlerinin de ise kadında da rahim ağzı (+ Serviks +), erkekteki ise penis kanserine de yol açtığı bilinmektedir.

Ascus virüsü tip 16 ve Ascus virüsü tip 18 kansere en sık neden olanda türlerdir. (+Kadında Serviks kanserlerinin +%70 inden sorumludurlar+)

Ascus Tanısı da Nasıl Konur? Ascus Forum Girişi

Ascus tespiti ve türününde tanımlanması lezyonlardan da (+ Ascus +), lezyonu yoksa vajinal veya rahim ağzı akıntısından da sürüntü alınarakda yapılan DNA analizi ile de kolayca yapılabilmektedir.

Ascus bazende hiç bir belirti vermedende Ascus kadında rahim ağzı kanserinede yol açabilmektedirler.

Bu nedenlede kadınlarında düzenli olarak Ascus testleride veya Ascus virüsününde yaptığı hücresel değişiklikleri erkenden de saptamak içinde Ascus PAP Smear testleride yaptırmaları önerilmektedir.

Ülkemizde de Ascus Ulusal Kanser Tarama Programları na göre de; +30+65 yaş grubuda kadınlarında her 5 yılda bir de Ascus Testi de, 2 yılda bir isede Ascus PAP Smear testi de yaptırmaları önerilmektedir.

Ascus Tespitinde Ne Yapmalı

Ascus Yüksek Riskli de Ascus Tiplerinin tespiti de veya Ascus PAP Smear de patolojik bulgular da olduğunda kişinin ileri tetkik de ve tedavi için de mutlaka konudada deneyimli bir de Kadın Doğum Uzmanına da gitmesi gerekmektedir.

 1. Ascus HUZUR FORUM SAYFASI
 2. Ascus Forum Girişi
 3. Ascus FORUM
 4. Ascus FORUMLARI
 5. Ascus YORUMLAR,
 6. Ascus İyileşenler,
 7. Ascus Kurtulanlar
 8. Ascus GURUPLARI
 9. Ascus KULÜPLERİ
 10. AscusSAYFALARI
 11. Ascus WEB SAYFASI

HPV Genital Siğil Ascus Forum ve Yorumları Girişi

Benzer Yazılar ::.