HUZUR FORUM
Kurtulanlar ve iyileşenlerin yorumları
Bilgi paylaşım platforumu.

İyileşenlerin Gerçek Kullanıcı Yorumları

Blog

HPVliyiz Ama Kurtuluyoruz

HPVliyiz Ama Kurtuluyoruz Bitkisel tedavisi

HPVliyiz Ama Kurtuluyoruz HPV Enfeksiyonu Nedir? HPV (-Human Papilloma Virüsü-) genital bölgede siğillerede ve rahim ağzı kanserinede neden olan son derece bulaşıcı ve sinsisis bir mikroorganizmadır.

Hastalık tekrarlayıcıdır. Bazı durumlarda kronikleşebilir ve bağışıklığın azaldığı durumlarda tekrar tekrar ortaya çıkabilir.

HPVliyiz Ama Kurtuluyoruz diyenler çoğalıyor.

Hpv virüsü gün geçtikçe yayılsada bitkisel ürünlerden destek alıp iyileşenler kurtulanlarda yorum sitelerinde yorumları giderek artmaktadır. En çok tavsiye edilen hpv virüsü genital siğiller ve ascus hakkında en çok olumlu yorum sitelerinden birisi HPV TÜRKİYE sayfası dilerseniz. Hpv Türkiye Forum Sayfasına Giriş yapabilir yorumları okuyabilirsiniz.

HPV Enfeksiyonu neden önemlidir? Hpvliyiz kurtuldum

Son yıllarda HPV enfeksiyonda sıklığındada son derece hızlı bir artış gözlenmektedir. Bu hızlı artışda virüsün çok kolay bulaşabilmeside sebebiyledir.

HPV genital siğillere de sebep olur ve genital siğiller en yaygın cinsel yolla da bulaşan hastalıktır. Bir kadının da yaşamı boyunca da HPV ile de enfekte olma ihtimali %75’dir.

Smear testim de normal çıktı yine de HPV taşıyor olabilir miyim?

Smear testiniz de normal olsa bile 35 yaş altında da HPV ile enfekte olmuş olma ihtimaliniz de %25’dir. Smear testinizde de bir sorun varsa HPV taşıyor olma ihtimaliniz de %50,2’dir.

HPV Enfeksiyonu Olduğumu Nasıl Anlarım?

Enfeksiyonunda bir çoğu belirtisiz ya da hafif belirtilerde ile seyretmektedir. Belirti verdiğinde ise genelliklede genital bölgede de siğil şeklinde belirti verir.

Siğil şeklinde de belirti vermedende rahim ağzına yerleşip sinsi bir şekilde rahim ağzı kanserinede sebep olması bu virüsün de en kötü özelliğidir.

PCR yöntemi

PCR yöntemi ile de rahim ağzından smear şeklinde bir sürüntü de alarak HPV virüsü taşıyıp taşımadığınızı belirleyebilinmektedir.

Virüsün de DNA’sını tespit ederkende aynı zamanda hangi tip virüsü taşıdığınızı da belirlenmekte. Örneğin Tip 6 ve Tip 11 taşıyorsanızda sadece genital siğile de neden olur.

Kanserede neden olma ihtimalide son derece düşüktür ama tip 16 ve tip 18 taşıyor olmanız da rahim ağzı kanseri açısından da risklidir ve maalesef de en sık görülen HPV tipi -%32 ile HPV Tip -16 ‘dır.

Bunu -%17 ile HPV Tip -6 izler. HPV Tip -11 sıklığı -%9, HPV Tip -18 sıklığı -%6’dir.

HPV Genital Siğil Ascus Forum ve Yorumları Girişi

Benzer Yazılar ::.