HUZUR FORUM
Kurtulanlar ve iyileşenlerin yorumları
Bilgi paylaşım platforumu.

İyileşenlerin Gerçek Kullanıcı Yorumları

HPV Forum

HPV Forum Girişi

HPV Forum HPV virüsü niçin olur?, Iyi mi iyileştim? Ne kullandım, Kurtulanlar, iyileşenler, Guruplar, Pozitif netice iyi mi negatif oldu? HPV virüsü öldürür mü?, HPV virüsü iyi mi bulaşır emareleri?, HPV virüsü pozitif çıkarsa ne olur? HPV Virüsü Forum dan kurtulanlar iyileşenler hakkında yorumları formuna girip geniş informasyon alabileceğiniz bir site geçmiş olsun şimdiden. 

HPV Forum
HPV Türkiye Forum HPV Forum

HPV Forum HPV nedir? Emare ve tedavi şekilleri nedir?

Cinsel yolla bulaşan siğiller kapsamında olan genital siğil HPV virusü (Human papilloma virus) enfeksiyon sonucu oluşan hem hanımda hemde erkekte genital bölgede sonucu gelişen karna bahar görünümünde, kimi zaman tek bir bölgede, bezen bir kaç bölgede kimi zaman topluiğne başı kadar küçük 1-2 tane, kimi zaman oldukca sayıda, kimi zaman de 3-4 çapına erişebilen ağrısız, kısmen sert kitlelerdir. HPV Forum  HPV enfeksiyonu ülkemizdede giderek artan çoğunlukla görünmekte. Hem erkekte hemde hanımda ciddi ciddi sıhhat problemleri yaratmaktadır.

HPV virüsü nedir?
Iyi mi bulaşır?
HPV Virüsü iyi mi emare verir?
Iyi mi tedavi edilir?

HPV virüsü nedir? HPV Forum

“Human papillorna Virüs” daha oldukca hem adam hemde hanım genital bölgede ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon icra eden ve kondilom(condyloma acuminatum) isminde olan siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna yol açan bir çeşit virüstür. HPV Forum  HPV bir kez vucuda girdiğinde hücreler içine yerleşir ve dönemsel olarak tekrarlıyan enfeksiyonlara neden olur.HPV virüsü ve buna bağlı genital siğil enfeksiyonu cinsel yolla bulaşan hastalıklar gurubuna yer almasına karşın oldukca nadiren de olsa cinsel ilişki haricinde da bulaşabildiği bilinmektedir.

Iyi mi bulaşır? HPV Forum

Virüsün bulaşması kişinin enfekte bölgesinin mesela penis yada hanım dış genital organı şeklinde diyer kişinin genital bölgelerine veye ağız makat şeklinde bölgelerine deri- mukoza temesı ile bulaşır.

HPV Forum Erkekte HPV virüsü

Rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsünün, erkeklerde de penis kanserine niçin olduğu bilinmektedir.Çoğu zaman adamların taşıyıcı olduğu ve bu yüzden korunmasınında hanımefendiler kadar mühim bulunduğunu unutmamak gerekmektedir. HPV Forum  Genital siğil adam hastalar için de mühim riskler oluşturmakta olup tespit edildiğinde, vakit kaybetmeden tedavi edilmelidir.

HPV Forum HPV Virüsü iyi mi emare verir?

Kuluçka süresi HPV tipi ne gore değişken olup bulaştıktan sonrasında 2 ay ile 6 yıl içinde tek tek kuluçka devresini takiben hanımda yada erkekte genital bölgede, anüsde, ağıza sayıları ve büyüklükleri değişen siğiller (genital siğil, kondilom lezyonları)olüşturur. HPV Forum  Kısaca bazı kişilerde virüsü aldıktan 2 ay sonrasında siğil çıkabildiği bazı kişilerde ise bu virüs senelerce asla brlirti vermeyip mesela 5 yıl sonrasında genital siğil olarak ortaya çıkabilmektedir.

HPV Forum  Oral cinsellik ile ağza bulaşabildiği şeklinde komşuluk yolu yada anal cinsellik ile makata etrafına yada içine de kondilom genital siğil lozyonları çıkabilmektedir.Prezarvatif HPV’ de tam koruma sağlamamaktadır.Bundan dolayı bir tek peniste değil tüm genital bölgede siğil görünebilmektedir.Hatta bu siğiller karına, kasıklara ve makat kısmına doğru yayılabilmektedir. Kısacası cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumuş olan prezarvatif, HPV’de tam koruycu olamamktadır.

Erkekte HPV’ nin bulaşma riskini ne arttırır? HPV Forum

HPV’nin bulaşmasını kolaylaştıran sebeplerin başlangıcında oldukca eşlilik gelmektedir. HPV Forum  Erken yaşta cinselliğe adım atmak, güvenli olmayan cinsel ilşkiye girmek bu tür HPV virüsüna bağlı kanserlerin hazırlayıcı sebeplerinden bir tanesidir. Genital siğiller in tanısı deneyimli bir doktor tarafında göz ile kolaylıkla konulabilmektedir.Şüpeli siğillerde ve/yada tiplendirme yapmak için ise biyopsi yada sürüntü alınarak da tanı koymak mümkündür.

HPV Forum Erkekerde HPV hangi bölgelerde kansere sebep olabilmekte?

Erkeklerde penis kanserine neden olabilen HPV makat bölgesi civarına yerleştiğinde, makat ve kalınca bağırsağın son kısmı olan rektum bölgesinde kansere rastlanabiliyor. HPV Forum Bunun haricinde HPV, bilhassa oral cinsellik kanalıyla erkeklerde geniz, bademcik, dil, gırtlak kanserive bazıdurumlarda yiyecek borusu kanserine de niçin olabilmektedir.

Iyi mi tedavi edilir? HPV Forum

Erkeklerde Hpv tedavisi kesinlikle yapılmalıdır.Erkekte kondilom tedavisi için en iyi yöntem yakma yöntemidir. HPV Forum Erkekte kondilom tedavisi için seçenekler sırasıyla koterizasyon, lrrp yada lazer ile doktorun seçeneğine gore yakma işlemi gerçrekleştirilir.Tedavide genital siğilleri yakmanın yanı sıra dondurmak, cerrahi olarak çıkarmak ve minik siğillerde hususi kremler sürerek tedavi etme seçeneğide bulunmaktadır.Erkekte HPV tedevisi seçenekleri içinde yakma yöntemi en kalıcı yöntem olup nüksler şu demek oluyor ki tekrarlar daha azdır.