HUZUR FORUM
Kurtulanlar ve iyileşenlerin yorumları
Bilgi paylaşım platforumu.

İyileşenlerin Gerçek Kullanıcı Yorumları

Blog

HPV Virüsü Forum Girişi

HPV Virüsü Forum Girişi İyileşenler Kurtulanlar

HPV Virüsü Forum Girişi HPV Virüsü için (+ İnsan Papilloma Virüsü +) +Papilloma virüs grubundan+ bir DNA virüsüdür. Vücüdada girdiğindede değişik dokulardada deride ve mukozalarada yerleşerekde buradaki hücrelerded basit cilt lezyonlarınada (+ Genital siğilleri, Kondülomları +) ve bazı kanser türlerinede (+ Rahim ağzı, Penis kanserleri +) sebebi olur.

HPV virüsündende kurtulanlar iyileşenler FORUM GİRİŞİ

HPV enfeksiyonuda, dünyadada cinsel yollada en sık bulaşanı enfeksiyondur. Son araştırmalarda da her 10 kadındanda 8 inin de hayatının bir döneminde de HPV virüsü ile de karşılaşma riski taşıdığıda saptanmıştır.

HPV virüsü Nasıl Bulaşır HPV Virüsü Forum Girişi

HPV enfeksiyonunda yanlızca cinsel yollada ve ortak kullanım alanlarındanda bulaşır. Kondomda kullanımı bulaşmayıda azaltsa da tam olarakda önleyemez.

Yakın temastada sürtünmeylede bile bulaşmada mümkündür.

Bu nedenle de korunma da için en iyi yol güvenli cinseli ilişki yani risk taşıyanda yada bilinmeyen kişilerlede cinsellik de yaşamamaktır.

HPV virüs Tipleri Nelerdir?

Bugün HPV nin de 200 den fazla tipinin olduğu da bilinmektedir. Bazı HPV FORUM türleri de sıklıkla genital siğillere de sebep olurlar.

Bunların başlıcalarıda HPV virüsü Tip 6 ve HPV virüsü Tip 11 dir. Bu tipler de erkekte ve kadında da genital bölgelerde de karnabahar görünümünde de tek veya yaygın siğiller şeklinde de lezyonlarda yaparlar.

Bazı HPV virüsü türlerinin de ise kadında da rahim ağzı (+ Serviks +), erkekteki ise penis kanserine de yol açtığı bilinmektedir.

HPV virüsü tip 16 ve HPV virüsü tip 18 kansere en sık neden olanda türlerdir. (+Kadında Serviks kanserlerinin +%70 inden sorumludurlar+)

HPV Tanısı da Nasıl Konur? HPV Virüsü Forum Girişi

HPV virüsü tespiti ve türününde tanımlanması lezyonlardan da (+ siğiller +), lezyonu yoksa vajinal veya rahim ağzı akıntısından da sürüntü alınarakda yapılan DNA analizi ile de kolayca yapılabilmektedir.

HPV virüsleri bazende hiç bir belirti vermedende kadında rahim ağzı kanserinede yol açabilmektedirler.

Bu nedenlede kadınlarında düzenli olarak HPV testleride veya HPV virüsününde yaptığı hücresel değişiklikleri erkenden de saptamak içinde PAP Smear testleride yaptırmaları önerilmektedir.

Ülkemizde de Ulusal Kanser Tarama Programları na göre de; +30+65 yaş grubuda kadınlarında her 5 yılda bir de HPV virüsü Testi de, 2 yılda bir isede PAP Smear testi de yaptırmaları önerilmektedir.

HPV virüsü Tespitinde Ne Yapmalı

HPV virüsü Yüksek Riskli de HPV Tiplerinin tespiti de veya PAP Smear de patolojik bulgular da olduğunda kişinin ileri tetkik de ve tedavi için de mutlaka konudada deneyimli bir de Kadın Doğum Uzmanına da gitmesi gerekmektedir.

 1. HPV HUZUR FORUM SAYFASI
 2. HPV Virüsü Forum Girişi
 3. HPV FORUM
 4. HPV FORUMLARI
 5. HPV YORUMLAR,
 6. HPV İyileşenler,
 7. HPV Kurtulanlar
 8. HPV GURUPLARI
 9. HPV KULÜPLERİ
 10. HPV SAYFALARI
 11. HPV WEB SAYFASI

HPV Genital Siğil Ascus Forum ve Yorumları Girişi

Benzer Yazılar ::.