HUZUR FORUM
Kurtulanlar ve iyileşenlerin yorumları
Bilgi paylaşım platforumu.

İyileşenlerin Gerçek Kullanıcı Yorumları

Blog

Genital Siğil Forum Girişi

Genital Siğil Forum Girişi İyileşenler Kurtulanlar

Genital Siğil Forum Girişi Genital Siğil için (+ İnsan Papilloma Virüsü +) +Papilloma virüs grubundan+ bir DNA virüsüdür. Vücüdada girdiğindede değişik dokulardada deride ve mukozalarada yerleşerekde buradaki hücrelerded basit cilt lezyonlarınada (+ Genital siğilleri, Kondülomları +) ve bazı kanser türlerinede (+ Rahim ağzı, Penis kanserleri +) Genital Siğillere sebebi olur.

Genital Siğilden kurtulanlar iyileşenler FORUM GİRİŞİ

Genital Siğil enfeksiyonuda, dünyadada cinsel yollada en sık bulaşanı enfeksiyondur. Son araştırmalarda da her 10 kadındanda 8 inin de hayatının bir döneminde de Genital Siğil virüsü ile de karşılaşma riski taşıdığıda saptanmıştır.

Genital Siğil Nasıl Bulaşır Genital Siğil Forum Girişi

Genital Siğil enfeksiyonunda yanlızca cinsel yollada ve ortak kullanım alanlarındanda bulaşır. Kondomda kullanımı bulaşmayıda azaltsa da tam olarakda önleyemez.

Genital Siğil Yakın temastada sürtünmeylede bile bulaşmada mümkündür.

Bu nedenle de korunma da için en iyi yol güvenli cinseli ilişki yani risk taşıyanda yada bilinmeyen kişilerlede cinsellik de yaşamamaktır.

Genital Siğil Tipleri Nelerdir?

Bugün Genital Siğil nin de 200 den fazla tipinin olduğu da bilinmektedir. Bazı Genital Siğil FORUM türleri de sıklıkla genital siğillere de sebep olurlar.

Bunların başlıcalarıda Genital Siğil virüsü Tip 6 ve Genital Siğil virüsü Tip 11 dir. Bu tipler de erkekte ve kadında da genital bölgelerde de karnabahar görünümünde de tek veya yaygın siğiller şeklinde de lezyonlarda yaparlar.

Bazı Genital Siğil virüsü türlerinin de ise kadında da rahim ağzı (+ Serviks +), erkekteki ise penis kanserine de yol açtığı bilinmektedir.

Genital Siğil virüsü tip 16 ve Genital Siğil virüsü tip 18 kansere en sık neden olanda türlerdir. (+Kadında Serviks kanserlerinin +%70 inden sorumludurlar+)

Genital Siğil Tanısı da Nasıl Konur? Genital Siğil Virüsü Forum Girişi

Genital Siğil virüsü tespiti ve türününde tanımlanması lezyonlardan da (+ siğiller +), lezyonu yoksa vajinal veya rahim ağzı akıntısından da sürüntü alınarakda yapılan DNA analizi ile de kolayca yapılabilmektedir.

Genital Siğil virüsleri bazende hiç bir belirti vermedende kadında rahim ağzı kanserinede yol açabilmektedirler.

Bu nedenlede kadınlarında düzenli olarak Genital Siğil testleride veya Genital Siğil virüsününde yaptığı hücresel değişiklikleri erkenden de saptamak içinde Genital Siğil PAP Smear testleride yaptırmaları önerilmektedir.

Ülkemizde de Ulusal Kanser Tarama Programları na göre de; Genital Siğil +30+65 yaş grubuda kadınlarında her 5 yılda bir de Genital Siğil virüsü Testi de, 2 yılda bir isede PAP Smear testi de yaptırmaları önerilmektedir.

Genital Siğil Tespitinde Ne Yapmalı

Genital Siğil virüsü Yüksek Riskli de Genital Siğil Tiplerinin tespiti de veya PAP Smear de patolojik bulgular da olduğunda kişinin ileri tetkik de ve tedavi için de mutlaka konudada deneyimli bir de Kadın Doğum Uzmanına da gitmesi gerekmektedir.

 1. Genital Siğil HUZUR FORUM SAYFASI
 2. Genital Siğil Virüsü Forum Girişi
 3. Genital Siğil FORUM
 4. Genital Siğil FORUMLARI
 5. Genital Siğil YORUMLAR,
 6. Genital Siğil İyileşenler,
 7. Genital Siğil Kurtulanlar
 8. Genital Siğil GURUPLARI
 9. Genital Siğil KULÜPLERİ
 10. Genital Siğil SAYFALARI
 11. Genital Siğil WEB SAYFASI

HPV Genital Siğil Ascus Forum ve Yorumları Girişi

Benzer Yazılar ::.